Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Abnormal Summit , Anormal Zirve Programı

anormal_zirveAnormal zirve , Güney Kore de yayınlanan bir eğlence programı. Programın amacı daha çok kültürel farklılıkları ortaya koymak ve her hafta belirlenen konular hakkında tüm ülkelerin temsilcilerinin fikirlerini almak. Anormal zirve programında 11 ülke bulunuyor. Bu ülkeler Güney Kore, Türkiye, Fransa , Gana , Avustralya, İngiltere, Kanada, Belçika , Amerika , İtalya, Çin , Japonya, ilerde İngiltere nin gitmesiyle Almanya katılıyor.

Program gerçekten çok eğlenceli, ve şuan güney kore de halk oylamasına göre 4. sırada yer alıyor. Program şu sıralar türkiyede popüler olmaya başladı diyebiliriz tabi burada sosyal medyanın gücü çok önemli çünkü programda türkiyeden bir temsilci olduğu için sosyal medyada anormal zirvenin bölümlerinden bazı kesitleri yayınlandı. Bu sayede türkiyed en bir çok kişi anormal zirve programını takip etmeye başladı şahsen bir kaç haftadır takip ediyorum ve düşünüyorum ki bu programdan sonra türkiyede kpop ve kore dizileri hayranlarının sayısı artmaya başlayacaktır.

Bu programı şuanda koreanturk.com web sitesinden takip ediyorum çünkü tek türkçe çeviriyi onlar yapıyor. Ama eğer ingilizce bilginiz varsa programı ingilizce altyazılı olarak da izleyebilirsiniz.