Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Yazmaya devam {mim}

blogging_tipsBlog yazmaya bir süre ara vermiştim, uzun sürede yazmıyordum, ancak artık yazmaya devam edeceğim. Sonuçta internet aleminde bilgi arayanlara cevap vermek önemli bir iş. Tabi blog diyince herkesin aklına farklı bir şey geliyor, kimisi kişisel günlük olarak algılıyor kimisi sosyal durumların eleştirildiği yer olarak algılıyor. Benim bloğum, bir web günlüğüdür amacı ise internet ve bilgisayar ortamında karşılaştığım hataların çözümlerine yer vermek kişisel olarak yaptığım projelerden bahsetmek üzere kurulmuş bir blog. Kalan zamanımdada bunlara yapmaya devam edeceğim.

Tabi bu blogda yazdığım yazılar kimi zaman altın kimi zaten kömür değerinde oluyor 🙂 bunu şu yüzden diyorum mesela en son yazdığım yazı windows da apache kurulumunda verilen bir hatanın çözümü, İşte bu yazıyı ele aldığımızda ortalama yılda 5 ve ya 10 kişinin işine yarayacak bir yazıdır. Şimdi bu yazı kömür değerinde mi altın değerinde mi bu nerden baktığımıza bağlı. Ayrıca geçenlerde 2 jquery çakışması adından bir yazı yazmıştım bu yazı en azından diğerine göre biraz daha fazla kişinin işine yarayacak şekilde. Ben bunu sitemin istatsitiklerine baktığımda anlayabiliyorum. Bazen yorum yapanlar vs oluyor. Milletin işine yarıyor, tabi bu durum iyi bir şey sonuçta bende bir işimi yapamadığımda internetde arıyorum bir şekilde diğer insanların çözümlerine ulaşıyorum ve işimi hallediyorum. Bu bağlamda bir çok insanın blog açması ve kendi bilgilerini, tecrübelerini paylaşması gelişmemiz için en önemli durumlardan biridir.

Ek olarak bu yazıya birde mim ekleyim, sizde kendi bloğunuzda blog tutmanın yararlarından bahsedin bakalım, kaç kişiden mim alacağız 🙂

Mimlediklerim: Hamdi Çatal Faruk Kırmızı