Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Yeni Blog Tasarımım

Yeni tasarım30.07.2013 tarihinde açmış olduğum, bloğumun birinci yaşını doldurması nedeniyle, tasarımını değiştirmeyi karar verdim. İlk tasarımını da ben yapmıştım. Şahsen sevdiğim bir tasarımda ancak biraz eski tarz ve çok renkli olduğu için olumsuz eleştirilerde almadım değil, her neyse. Yeni tasarımım hayırlı olsun biraz daha ağır renkler kullanmayı tercih ettim. Bir web site tasarımcısı olarak hazır tema kullanmayı düşünmemiş değilim. Ancak o zamanda kendi blogumda hazır tasarım kullanmak saçma geldi. Ben bir web tasarımcısı isem kendi tasarımımı kendim yapmalıyım.

Bu tasarımı yaparken bir çok yerden esinlendim. Şahsen çizim aşamasında çok iyi değilimdir bu yüzden sevdiğim ve takip ettiğim bir çok blogu ele aldım ve o sitelerden sevdiğim kısımlardan esinlenerek yeni bir tema ortaya çıkardım. Merak edenler için yazayım, tasarım da bootstrap kütüphanesini kullandım gayet hızlı ve esnek.

Temanın eksiklerine gelecek olursak şuan ciddi büyüklükte çok eksiği var, canım istedikçe ve zaman buldukça yavaş yavaş bu eksiklikleri kapatacağım. Şu an sadece çalışır durumda olan bir tasarım. En azından ilerleme kaydetmiş oldum. Her neyse umarım siz değerli ziyaretçilerim tasarımımı beğenir, iyi çalışmalar.