Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi çözümü

Adobe-Flash-PlayerBu sorunla yandex tarayıcısında karşılaştım, yandex son sürümü indirmiştim 1 hafta olmadan bu hatayı vermeye başladı, sanırım çoğu kişide bu hata var. Aldığım geri dönüşler göre bu çözüm kesinlikle işe yarıyor.
Yapmanız gereken birinci şey adobe flash playerın son sürümünü indirip kuracaksınız, bunu yaptıktan sonra muhtemelen sorun devam edecektir. Daha sonra tarayıcının url kısmına browser://plugins yazıyor sağ taraftan ayrıntıları açıyoruz. Aşağı inip adobe flash player buluyoruz ve kırmızı yazı ile yazılmış sürümü bulup o sürümü devre dışı bırakıyoruz tarayıcımızı kapatıp açtıktan sonra sorun çözülüyor. Tüm bu anlatımı hazırladığım videodan izleyebilirsiniz.

 • muammer

  kardeş aynı hata bende de veriyor adobe flash playeri sildim son sürümünü yükledim aynı hatayı veriyor video da anlattıklarını aynen yaptım ama değişen birşey yok. yok mu bunun çözümü ha birde
  facebook a yandex den girdiğimde yapıyor yandexden youtube giriyorum ama hata vermiyor

  • browser://plugins sayfasında adobe flash player kısmının ekran görüntüsünü atarmısın

 • cesi

  chrome://components bu sayfaya girmiyor bende

  • Tarayıcınız hangi tarayıcı ? chrome://components adresini düzgün yazdığınıza emin olun, yanlışlıkla arama moturunda arıyor olabilirsiniz.

 • Buğra Bir Yalah