Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Bilgisayarı Kapatmak İçin Kesin Çözüm

Bilgisayar KapanmıyorBilgisayarımız da bazen kapatma sorunları yaşayabiliyoruz. Açık kalan programlar veya bilgisayara giren virüsleri bilgisayarımızın kapanmasını engelleyebiliyor. Bilgisayarı kapat tuşuna basmamıza rağmen bilgisayarımız kapanmıyorsa. Yapmamız gereken bazı çözümler mevcut.

Öncelikle kesinlikle bilgisayarınızı kasadaki açma/kapatma tuşuna basılı tutarak kapatmayınız bu bilgisayarınıza zarar verebilir. Benim bulduğum çözümlerden birisi ve bana göre en kolayı cmd komut sistemini kullanarak bilgisayarı kapatmak. Bu işlem için bilginiz yoksa sizin için özel hazırladığım cmd dosyasını indirip açarak bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

[notification type=”alert-info” close=”false” ]CMD hakkında hiç bir bilginiz yoksa aşağıda bulunan linke tıklayıp programı çalıştırmanız yeterli oalcaktır.[/notification]

 CMD Komut Sistemi İle Bilgisayar Kapatma

Öncelikle Başlat > Çalıştır girin gelen pencereye cmd yazıp enterlayın daha sonra karşımıza gelen siyah ekrana aşağıdaki yazıyı yazıyoruz

shutdown -s

Bunu yazdıktan sonra enter tuşuna basınız. Bilgisayarınız 30sn içinde kendiliğinden kapatılacaktır.

Eğer üst de yazdığım yöntemi denemek istemiyorsanız aşağıdaki dosyayı indirip açın bilgisayarınız 30sn içinde kendiliğinden kapanır.

Bilgisayar Kapatıcı İndir