Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

Firefox İle Site Ekran Görüntüsü Almak

firefox-fireshot-davutkaraŞimdi çok güzel bir Firefox eklentisini tanıtacağım. Adı FireShot web sitelerinin ekran görüntüsünü almanıza yarıyor. Bu işlemi bulunduğunuz siteyi tarıyarak saniyeler içersininde gerçekleştiriyor kullanımı çok basit. Tek bir tuşa tıklamanız suretiyle 2 saniye içinde ekran görüntüsünü alıp önünüze getiriyor. Ayrıca ekran görütüsünü düzenlemeniz için hazırladığı küçük bir programda var.

Sitelerin ekran görünüsünü almak için alternatif yollar varmıdır. Tabi ki vardır bunun için hazırlanmış online siteler mevcut yalnız o sitelerin bir negatif yönü var oda bazen kullandıkları tarayıcı uyumsuzluğu yüzünden ekran görüntüsünü aldığınıız sitenin şablonunu yamuk çıkarabilirler.

FireShot eklentisi ile siz ekranda ne görüyorsanız onu çekiyor ama bunu tam sayfa olarak alıyor yani scrollbar ı otomatik aşağı çekerek tarıyor ve ekran görüntüsünü önünüze getiriyor. Eklentinin yayınladığı bilgilere göre şuan kullana 340 bin kadar kullanıcı mevcut.

 

Firefox – FireShot İndir

Linke tıkladıktan sonra firefoxun eklenti sitesine gideceksiniz.Orada bulunan Yeşil renkli butona tıklayacaksınız üstünde +Add to firefox yazması gerek firefox penceresinin sol üst tarafında izin ver butonu olan bir bildirim gelecek izin vere tıklayın ardından eklenti indirilecek.

Daha sonra sanırım 5 sn olan bir pencere açılacak geri sayım bittikten sonra kura tıklayın ve firefoxu yeniden başlatın artık firefoxun sağ üst köşesindeki bölmeden kırmızı arkaplanlı üzerinde s harfi yer alan bir logo göreceksiniz bu logoya tıklayınca site ekran görüntülerini alacaktır 🙂
Buyrunuz Firefox – Fireshot linki