Davut KARA

Bilişim Sistemleri Mühendisi

Bu blog, 5 yıl önce, bilişim ve diğer konularda hakkında, makalelerime yer vermek amacı ile açılmıştır.

2. Ders Tema Dosyalarına Göre Şablonu Parçalamak

Tema Dosyalarına Göre Sablonu ParcalamakArayı fazla açmadan. WordPress tema yapım setinin 2. bölümünü çektim. Yaklaşık 9dk süren bir video oldu. Bu seti html css bilmeyenlerinde anlayabileceği şekilde hazırlamaya çalışıyorum. Aslında yaptığımız işlem 2dk kadar sürüyor. Ancak ben başka bilgilerde verdiğim için toplamda 9 dakika bir video oldu. Yaptığımız işlem hiç de zor değil başlangıçta zorlanabilirsiniz ancak ileride çok rahat yapacaksınız. Eğer zor bir iş yapsaydık ben anlatmada zorlanırdım ve bu videoda yarım saatden daha fazla sürerdi. Ancak gerçekten zor bir şey değil buna inanın.

Bu bölümde wordpress tema dosyalarına göre elimizdeki html css sayfayı parçalamayı öğrendik. Bu bölümün dosyalarını paylaşacağım ve size tavsiyem bir yandan videoyu izleyin bir yandanda paylaştığım dosyada aynı işlemleri uygulayın daha iyi kavrayacaksınız olayı. Bildiğiniz üzere burada amaç benim bir şeyler anlatmam değil sizin bir şeyler öğrenmeniz oluyor. Bu yüzden elinizden geldiğince sıkılmadan uğraşın.

Kullandığım programlar: Firefox ve Notepad++
Neden bu programlar ?
Firefox ve notepad++ yazılımcılar için birebir çok gelişmiş özellikleri mevcut.

Videoda kullandığım ve indirmenizi tavsiye ettiğim dosya.
Yandex diske yükledim dosyayı indir linkinden indirebilirsiniz.
Dosyayı İndir

3. Bölümde Ne Öğreneceğiz.

Bir sonraki bölümde. Artık wordpress tema fonksiyonlarının ne olduğunu nasıl kullanıldığını header.php den hazırlamaya başlyarak öğreneceğiz.

Bir dahaki bölüme kadar görüşmez üzere.

 • Mustafa BENLİ

  Videolarını izliyorum abim. Gerçekten çok iyi anlatıyorsun. Diğer videoları merakla bekliyorum 🙂

  • Bugüne kadar olumsuz yorum almadım Allah ‘a şükür 🙂 Buda beni mutlu ediyor. Yarın 3. dersi çekmeyi planlıyorum. Yorumun için çok teşekkür ederim.

 • Davut Abim benim sen reyizsin yaa harbi diorum adamın dibisin her seferinde başka temalar kullanıyodum ama artık kendi tema mı yapmaya başlayacağım inşallah daha da ileri giderim seni çok seviyoruz

  • admin

   Eyvallah, kardeşim gidersin tabi daha ileri. Sadece pes etmeden uğraşmak gerekiyor. Gerisi teferruat

 • Medicinase

  WordPress ile kullandığınız siteniz varsa bu seriyi incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.